miercuri, 5 octombrie 2022

PUNGUȚA CU DOI ÎNGERI

 M-am scăpat am geniu

de-un sfert de mileniu


Și te-a lovit damblaua

ori te-a prins cu ocaua


Ca la toți să le-ajungă

am doi îngeri în pungă


Costel Zăgan, ODE GINGAȘE

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

GENIUL BUN AL DESPĂRȚIRII DE SINE

 Dragă Kitty am colindat multe flori și țări de cuvinte și fiecare mi-a dat câteo amintire de pus în rama sufletului bineînțeles totul a fos...