Mai scuteşte-mă tristeţe
nenoroc hai bun rămas
cine vrea să mă înveţe
facă-n rai totuşi un pas
Ce prăpastie-i şi viaţa
cine vrea ca să înveţe
lângă par poftim e aţa
mai scuteşte-mă tristeţe
Nenoroc hai bun rămas
mai fă naibii înc-un pas
Costel Zăgan
* De la prima la ultima oră/ poezia iubito mă devoră * Poeții trăiesc poezia. (Costel Zăgan)
Dragă Kitty am colindat multe flori și țări de cuvinte și fiecare mi-a dat câteo amintire de pus în rama sufletului bineînțeles totul a fos...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu