Fulger somnambul
în
noaptea raţiunii
Lumină
pusă
la
uscat
în cer
Cine-i bun
e
rău
tare
Atât
poezie de Costel Zăgan din Ode gingaşe (30 decembrie 2017)
* De la prima la ultima oră/ poezia iubito mă devoră * Poeții trăiesc poezia. (Costel Zăgan)
Atât
poezie de Costel Zăgan din Ode gingaşe (30 decembrie 2017)
Dragă Kitty am colindat multe flori și țări de cuvinte și fiecare mi-a dat câteo amintire de pus în rama sufletului bineînțeles totul a fos...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu