domnilor
sunt
avortat
de-o stea
căzătoare
Costel Zăgan
* De la prima la ultima oră/ poezia iubito mă devoră * Poeții trăiesc poezia. (Costel Zăgan)
M-am scăpat am geniu
de-un sfert de mileniu
Și te-a lovit damblaua
ori te-a prins cu ocaua
Ca la toți să le-ajungă
am doi îngeri în pungă
Costel Zăgan, ODE GINGAȘE
CELE MAI FRUMOASE POEZII DE DRAGOSTE
Dragă Kitty am colindat multe flori și țări de cuvinte și fiecare mi-a dat câteo amintire de pus în rama sufletului bineînțeles totul a fos...